GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 5555483
*
nr 555 5483
Keramik
2 delar, varav 1 fat, signerad Mari Simmulson resp skålfat, Rörstrand mod Garden
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2008
kl 17:25:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 15:38:16
1
150 kr
1/12 12:07:41
2
150 kr
1/12 12:07:59
2
200 kr
1/12 17:16:36
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand mod garden varav 1 fat
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
*
Keramik
nr 555 5483
Keramik
2 delar, varav 1 fat, signerad Mari Simmulson resp skålfat, Rörstrand mod Garden
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 15:38:16 | 1 | 150 kr |
1/12 12:07:41 | 2 | 150 kr |
1/12 12:07:59 | 2 | 200 kr |
1/12 17:16:36 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik rörstrand mod garden varav 1 fat
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:00
-
5027 Kryddburkar
höjd, 13cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:07 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15